SPOTKANIE ZELATORÓW ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Kraków Dębniki – ostatnia sobota czerwca – 29 czerwca 2024

W sobotę, 29 czerwca, o godz. 10.00 zapraszamy zelatorów z Krakowa i okolic do kościoła św. Stanisława Kostki w Krakowie na Dębnikach. Będziemy się modlić przy grobie Sługi Bożego Jana Tyranowskiego, gorliwego krzewiciela modlitwy różańcowej. O nim św. Jan Paweł II mówił w rozmowach z A. Frossardem: „Jan Tyranowski przekazał mi szczególnie wiele bogactw swej duszy, rozmiłowanej w samym Bogu: z bogactw życia duchowego, życia mistycznego. […] Za zgodą swego spowiednika, w owych latach okupacyjnych stał się nauczycielem dróg życia wewnętrznego dla wielu młodych ludzi, którzy skupiali się w formie «Żywego Różańca» przy parafii, do której należałem” (Rozmowy, s. 19-20).

Nasza modlitwa będzie również dziękczynieniem za dar Kongresu Eucharystycznego oraz prośbą, aby w parafiach były pielęgnowane jego owoce.

Zapraszamy zelatorów z dekanatów Krakowa (Centrum, Salwator, Bronowice, Krowodrza, Podgórze, Prokocim, Borek Fałęcki) oraz z dekanatów sąsiednich (Bolechowice, Czernichów, Mogilany, Skawina, Wieliczka). Będzie to również pielgrzymka do grobu Sługi Bożego, Jana Tyranowskiego, W programie dnia skupienia: 10.00 – Modlitwa, konferencja i świadectwa; 11.00 – Eucharystia; 12.00 – Spotkanie przedstawicieli zelatorów z parafii.