Parafia Rzymskokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego Kraków – Sidzina

Ogłoszenia

13 września 2020 r. – 24 Niedziela zwykła

1. Łączymy się duchowo z uczestnikami 28 Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Dla wszystkich rodzin, zwłaszcza w naszej parafii, wypraszamy łaskę świętości i wzajemnej miłości.

2. Dziś rozpoczyna się X Tydzień Wychowania.

3. Jutro świętować będziemy Odpust parafialny – Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte o godz. 800 i 1800. Przed ranną Mszą świętą o 730 Godzinki ku czci Męki Pańskiej, a przed wieczorną o 1730 odprawimy Drogę Krzyżową. Uroczystą Mszę świętą o godz. 1800 odprawi ks. Bartłomiej Małek. Potem procesja. Zapraszamy do udziału; do niesienia feretronów, dziewczynki do sypania kwiatków. Dzieci klas IV, które już przystąpiły do I Komunii świętej, niech przyjdą w strojach komunijnych.

Pamiętajmy o tym, co najważniejsze, by zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy i pełne zjednoczenie z Panem Bogiem.

4. W Liturgii w tym tygodniu także:

– we wtorek wspomnienie NMP Bolesnej,

– w środę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,

– w piątek – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, który patronuje księdzu kanonikowi Stanisławowi. Drogiemu Solenizantowi życzymy wszelkich łask Bożych i błogosławieństwa. Msza święta w intencji ks. kanonika o godz. 1800. Po Mszy świętej – z racji III piątku miesiąca – Adoracja i czuwanie do godz. 21.

5. Od wtorku próby przed I Komunią świętą. Szczegóły w gablotce. W sobotę I spowiedź dzieci od godz. 10 do 11.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 1130 dziewiętnaścioro dzieci przystąpi do I Komunii świętej. Prosimy, by w tej Mszy świętej uczestniczyli tylko najbliżsi tych dzieci.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i na konto parafialne. W sumie 5.826 zł.

8. Dziękujemy też za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o kościół

i otoczenie zadbają rodzice dzieci komunijnych.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś+p. Wandę Lichończak.

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

Proboszcz
ks. Piotr WIKTOR