Parafia Rzymskokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego Kraków – Sidzina

Ogłoszenia

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.06.2020 r.

  1. W poniedziałek przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 oraz 18.00. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Wierni, którzy z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą – pod zwykłymi warunkami – zyskać odpust zupełny, jeśli odmówią jakąkolwiek zatwierdzoną formułę wyznania wiary.
  2.  W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.00 do 18.00. Msze św. w tym dniu o godz. 16.30 oraz 18.00.
  3. W sobotę pierwsza sobota miesiąca, odwiedziny chorych od godz. 9.00. Prosimy zgłosić chorych, których należy odwiedzić z Najświętszym sakramentem w zakrystii.   Nabożeństwo pierwszej soboty o godz. 17.15. w tym dniu przypada również rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  5. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w poniedziałek po Mszy świętej o 18:00. Również w poniedziałek próba chóru o godz. 19.00.
  6. Wczoraj w Katedrze na Wawelu nasz lektor, Jan Spisak, przyjął błogosławieństwo na posługę ceremoniarza parafialnego. Ceremoniarz parafialny poprzez pracę z ministrantami i lektorami zobowiązany jest do szczególnej troski o piękno sprawowanej liturgii i w ten sposób ma pomagać wiernym w pobożnym jej przeżywaniu, aby ich spotkanie z Bogiem było dobrze przygotowane i jeszcze bardziej owocne.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi obrzęd objęcia parafii przez nowego proboszcza. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość. Ks. Piotr Wiktor dotychczasowy wikariusz w Zubrzycy Górnej  został mianowany proboszczem naszej parafii od 1 lipca br.
  8. Ks. Bartłomiejowi dziękuję serdecznie za roczną posługę w naszej parafii. Ks. arcybiskup skierował ks. Go do parafii św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej.  Życzę mu Bożego błogosławieństwa i wielu sił  potrzebnych w pracy duszpasterskiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • W piątek, 3 lipca – święty Tomasz Apostoł. W Wieczerniku złożył wyznanie wiary „Pan mój i Bóg mój”. Apostołował w Indiach.