Parafia Rzymskokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego Kraków – Sidzina

Ogłoszenia

22 listopada 2020 r. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy świętej o godz. 1130 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Jezusowego i Akt poświęcenia, za odmówienie którego możemy zyskać odpust zupełny.

Dziś też wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, która jest patronką muzyki kościelnej. Przez jej wstawiennictwo wypraszamy u Boga potrzebne łaski dla pana organisty Michała, dla pana Grzegorza i całego chóru, dla scholi i kantorów.

Po Mszy świętej o godz. 1800 modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II.

  1. W Liturgii tego tygodnia:

we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac

i Towarzyszy.

  1. Od soboty – 28 XI do następnej – 5 XII trwać będzie „Jerycho Żywego Różańca”. Codziennie o godz. 1730 odmawiać będziemy Różaniec w intencjach nowego roku liturgicznego, prosząc o to, aby Pan Bóg udzielił nam łaski głębokiego zrozumienia tajemnicy Eucharystii i gorliwego w niej uczestniczenia, a także wypraszać będziemy łaskę nawrócenia dla tych, którzy niszczą prawdziwe wartości: rodzinę, godność człowieka, szacunek dla życia. Niech Bóg im i nam okaże miłosierdzie. Zachęcamy też do modlitwy w rodzinach.
  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny, który w ramach programu duszpasterskiego ma pogłębić wśród nas znaczenie tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego. Tytuł nowego roku to: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”, a mottem są słowa: „Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba”.

Na Mszach świętych o godz. 800 i 1000 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można je będzie nabywać przez cały Adwent w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na funkcjonowanie kościoła i parafii: m.in. na ogrzewanie, prąd, ubezpieczenie.

  1. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy Rodziny: Stanuszek, Piórecka, Piórecka, Zielińska i Mardaus. Prosimy o przyjście w poniedziałek i w piątek po Mszy św. wieczornej.
  1. Zmarł ś+p. Marian Nowak. Pogrzeb jutro o godz. 12 na cmentarzu komunalnym w Skawinie. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Proboszcz
ks. Piotr WIKTOR