Boże Ciało

8 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Msze święte o godz. 800, 1000 i 1800. Nie będzie Mszy świętej o godz. 1130. Po Mszy świętej o godz. 1000 procesja z Najświętszym Sakramentem. Przejdziemy ul. Wrony do kaplicy przy ul. Warchałowskiego i z powrotem. Nasz pobożny udział niech będzie wyznaniem żywej wiary w obecność Pana Jezusa w Eucharystii, który „zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi”. Dzieci z klas 3 niech przyjdą w strojach komunijnych; niech nie zabraknie dziewczynek do sypania kwiatków, chłopców z dzwoneczkami. Młodzież i dorosłych proszę o niesienie świec i feretronów. Ołtarze w tradycyjnych miejscach:

1 ołtarz – w pobliżu domu rodziny Bartyzel – przygotowują parafianie z ulic: Petrażyckiego, Żyzna, Medalionów, Nałkowskiej, Graniczna, Waltera i Radłowa; (koordynator – p. Agnieszka Spisak).

2 ołtarz – przy krzyżu, gdzie była stara kaplica – parafianie z ulic: Tretówka, Błotniska, Wapowskiego, Warchałowskiego, Hollendra, Skotnicka i Podgórki Tynieckie; (koordynatorki – p. Ewa Cieślik i p. Agnieszka Kozieł).

3 ołtarz – w pobliżu domu Andrzeja Klimasa – parafianie z ulic: Wrony (część), Sapalskiego, Na Klińcu, Zagumnie, Chlebiczna, Kochmańskiego, Działowskiego; (koordynator – p. Stanisława Wcisło).

4 ołtarz – przy domu rodziny Wrona – parafianie z ulic: Wrony (część), Topografów, Prażmowskiego, Kołaczkowskiego, Solówki, Zientary i Opałka; (koordynator: p. Urszula Filipowicz).

Zachęcam również do uczestniczenia przez całą oktawę w procesjach wokół kościoła.