Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
31.05.2020 r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 zakończenie nabożeństw majowych z procesją.
 2. Od 30 maja przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej. Jednocześnie Metropolita udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane dla następujących grup wiernych; osoby w wieku 65 lat i więcej, osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), osoby, które czują obawę przed zarażeniem. Arcybiskup gorąco zachęca, aby wierni korzystający z dyspensy trwali na osobistej i rodzinnej modlitwie w domach. Zachęca też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe oraz lekturę Pisma Świętego i czytań liturgicznych z danego dnia. Podczas uczestnictwa w Mszach św. nie obowiązuje już limit ilościowy wiernych jednak nadal obowiązują maseczki oraz nadal można przyjmować Komunię „na rękę”.
 3. Jutro, w poniedziałek, po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele w Polsce przypada święto Maryi Matki Kościoła. Zostało ono ustanowione na prośbę biskupów polskich podczas Soboru Watykańskiego II. Zachęcamy do udziału tego dnia we Mszach św., które będą odprawiane o godz. 7.00 oraz 18.00.
 4. Msza św. we wtorek zostanie odprawiona o godz. 7.00.
 5. W środę przypada wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy a w czwartek będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana - ma to być dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 6. Spowiedź św. w pierwszy piątek od godz. 16.00 do 18.00. Msza św. o godz. 16.30 oraz 18.00.
 7. Chorych odwiedzimy z Najświętszym Sakramentem w sobotę od godz. 9.00. Chorych, których należy odwiedzić prosimy zgłosić w zakrystii do czwartku włącznie. Nabożeństwo pierwszej soboty rozpoczniemy o godz. 17.15.
 8. W przyszłą niedzielę - Uroczystość Najświętszej Trójcy, składka na cele inwestycyjne, W tym dniu w naszej Archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Również w przyszłą niedzielę ks. Bartłomiej Małek odprawi Mszę św. Prymicyjną o godz. 11.30. Zapraszam serdecznie Wszystkich na tę uroczystość.
 10. Od 1 czerwca nie będzie transmisji modlitwy różańcowej o godz. 20.30.
 11. W nadchodzącym tygodniu dyżur przypada Rodzinom Złotnik, Wcisło, Wygoda, Musiał Ziarko.