Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
16.06.2019 r.

 1. Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Trójcy Przenajświętszej. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się czas spowiedzi i Komunii świętej Wielkanocnej. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 Rocznica I Komunii św. a na Mszy św. o godz. 18.00 udzielany będzie Sakrament Bierzmowania. Bierzmowani wraz ze świadkami zgromadzą się w kościele o godz. 17.45. Proszę zabrać kartki do bierzmowania oraz pamiątkowe krzyżyki.
 2. Msza św. we wtorek zostanie odprawiona o godz. 7.00.
 3. W środę zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla uczniów klas od IV – VIII o godz. 9.00 (przed szkołą) a dla uczniów klas I – III o godz. 10.00 (po szkole).
 4. W najbliższy czwartek w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W tym dniu w naszym kościele Msze święte będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 i 18.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 11.30). Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, które będą usytuowane: 1) w pobliżu domu Jana Bartyzela – przygotowują mieszkańcy Olszyn i domów zlokalizowanych za przejazdem kolejowym, 2) na skrzyżowaniu, gdzie kiedyś mieściła się Stara Kaplica – mieszkańcy Sidziny – tzw. Góry i Dołu, 3) w pobliżu domu rodziny Klimasów – mieszkańcy Koliackiego i domów położonych za dworem, 4) przed domem rodziny Wronów – mieszkający nieopodal torów i szkoły. Przygotujmy odpowiednie dekoracje naszych domów, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy. Niech nie zabraknie w czasie procesji dziewczynek do sypania kwiatków, chłopców do dzwoneczków, dzieci z klasy III w strojach pierwszokomunijnych oraz noszących: światło, feretrony, chorągwie, baldachim. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, zawsze obecny w naszym życiu. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00 przez oktawę Bożego Ciała. W przyszłą niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie wsparcie budowy kościoła w Swoszowicach.
 6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: jutro wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika, w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 7. Również w piątek przypada trzeci piątek miesiąca – dzień poświęcony czci Bożego Miłosierdzia.
 8. „Rada i Zarząd Dzielnicy VIII Dębniki zaprasza wszystkich Mieszkańców na Święto Dzielnicy VIII Dębniki, które odbędzie się w dniu 23 czerwca 2019 r. w godzinach od 10:30 do 24:00 na stadionie SOKS Płomień Kostrze przy ul. Krzewowej w Krakowie.
 9. Centrum Sportu i Kultury w Sidzinie zaprasza na Piknik Rodzinny na Sportowo 22.06.w sobotę. W programie min. występy dziecięce i darmowe animacje dla dzieci. Szczegóły na plakatach.
 10. 23 czerwca w przyszłą niedzielę w Skawinie odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Początek przy kościele św. App. A zakończenie piknikiem przy kościele Bożego Miłosierdzia.
 11. Bóg zapłać Rodzinom z dyżuru za troskę o nasz kościół w minionym tygodniu oraz za złożoną ofiarę. W nadchodzącym tygodniu dyżur przypada rodzinom Hoffman, Pawłowski, Korcyl, Wróbel. Przedstawicieli tych rodzin prosimy o przybycie do kościoła we poniedziałek po Mszy św., oraz w sobotę na godz. 9.00.