Ogłoszenia parafialne

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
13.10.2019 r.

 1. Dzisiaj XIX Dzień Papieski, po Mszach św. zbiórka do puszek środków na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy przez cały październik o godz. 17.30.
 3. Spotkania w tym tygodniu: ministrantów w poniedziałek o godz. 19.00. Kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 17.00. Spotkanie chóru w środę o godz. 19.00, Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19.30, scholi w sobotę o godz. 16.30.
 4. Kandydatów do bierzmowania z klasy VI zapraszamy na spotkanie we wtorek: spotkanie dla dziewcząt o godz. 18.30, a dla chłopców o godz. 19.00. Uczniowie klas VII swoje spotkanie będą mieli w piątek o godz. 18.30.
 5. Spotkanie dla uczniów klas 8 szkoły podstawowej w czwartek oraz w piątek o godz. 19.20. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 ważne spotkanie a rodzicami tej młodzieży.
 6. W piątek przypada trzeci piątek miesiąca-dzień szczególnej czci Bożego Miłosierdzia. Z tej racji zapraszamy zarówno starszych jak i młodszych parafian na wspólną modlitwę i Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 20:00. Zachęcamy, aby przyjść i włączyć się w śpiew prowadzony przez Grupę Apostolską i spotkać się z Tym, który najlepiej nas zna i rozumie.
 7. W trakcie dwóch kolejnych niedziel, czyli 20 i 27 października, członkowie Grupy Apostolskiej będą przed kościołem sprzedawać znicze, z których dochód przeznaczony zostanie na inicjatywy podejmowane przez tę Grupę, a szczególnie na dofinansowanie listopadowego wyjazdu do Gronia, na który już teraz pragniemy zaprosić młodzież z naszej parafii. Szczegółowe informacje dotyczące wspomnianego wyjazdu zostaną przedstawione za tydzień.
 8. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można składać na wypominki roczne i jednorazowe.
 9. Składka inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 5.800 + ofiary wpłacone na konto parafii we wrześniu w kwocie 1.715 złotych. Za wszystkie ofiary złożone na tacę, do kopert i na konto parafii składam serdeczne Bóg zapłać.
 10. Dziękuję Rodzinie z dyżuru za troskę o nasz kościół. W nadchodzącym tygodniu dyżur przypada rodzinom Gatlik, Gajewski, Święch, Pabis, Przybylski. Przedstawicieli tych rodzin prosimy o przybycie do kościoła w poniedziałek po Mszy św. oraz w sobotę na godz. 9.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • We wtorek – św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska, reformatorka karmelitańskiej rodziny zakonnej, ogłoszona przez bł. Pawła VI Doktorem Kościoła i nazwana przez niego „doktorem mistycznym”;
 • W środę – św. Jadwiga Śląska, żyła w XIII wieku, była szczególnie wrażliwa na los ludzi ubogich i chorych. Po śmierci męża osiadła w klasztorze w Trzebnicy;
 • W czwartek – św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik, następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii. Poniósł śmierć męczeńską około 107 roku w Rzymie;
 • W piątek – św. Łukasz Ewangelista, uczeń i towarzysz św. Pawła Apostoła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i pielęgniarek;
 • W przyszłą niedzielę – św. Jan Kanty, którego uroczystość w tym dniu obchodzimy, prezbiter, przykład człowieka, któremu udało się połączyć naukę, pracę intelektualną z duszpasterstwem i troską o ubogich; ze swoich niewielkich dochodów, wspomagał tak ludzi biednych, jak i studentów.

Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Antonina Prochwicz.